Sztuczna inteligencja – czy muszę jej używać? Jak mam używać sztucznej inteligencji? Pytają mnie o to coraz częściej pracownicy, nauczyciele, menedżerowie, liderzy, właściciele firm, marketingowcy. W tym artykule odpowiadam na te pytania. Zapraszam!
Prawda jest taka, że wszyscy korzystamy już z narzędzi wykorzystujących sztuczną inteligencję i nawet o tym nie wiemy. Zapraszam Cię do obejrzenia wideo.
Sztuczna inteligencja jest wszędzie!
Wszyscy słyszymy dookoła komunikaty o zmieniającym się świecie, o tym, jak sztuczna inteligencja będzie wypierać niektóre zawody albo wpływać na obszary, w których pracujemy. Zastanawiamy się na pewno, jak się w tym wszystkim odnaleźć.
Prawda jest taka, że wszyscy korzystamy już ze sztucznej inteligencji w wielu narzędziach. Nie robimy tego świadomie i nie zastanawiamy się, jak działają te systemy, że np. pokazują nam drogę, chociażby w naszych aplikacjach nawigacyjnych.
Sztuczna inteligencja – w czym może Ci pomóc
Chcę, aby to bardzo mocno wybrzmiało – sztucznej inteligencji nie trzeba się bać! To narzędzie, które może pomóc Ci, czy to w rozwoju kariery, czy w rozwoju biznesu, czy po prostu w tym, żeby na rynku pracy w swoim obszarze być bardziej konkurencyjnym.
Narzędzia wykorzystujące sztuczną inteligencję mogą pomóc Ci w zwiększaniu Twojej efektywności oraz w tym, że lepiej zrozumiesz, jak cały ten ekosystem działa i jak dobrze go wykorzystywać.
Otwartość na nowe, testowanie, korzystanie, interesowanie się tematem to jedno. Drugie to dobrze się tego nauczyć!
W Instytucie Marki Online Komunikacji z czołowymi ekspertami na naszym rynku stworzyliśmy projekt, który nazwaliśmy Prawo Jazdy AI, czyli prawo jazdy ze sztucznej inteligencji. Dlaczego?
Dlatego że mamy świadomość, że coraz więcej osób czuje przytłoczenie w tych wszystkich komunikatach, które nas głównie straszą sztucznej inteligencji. A z drugiej strony, że dzisiaj ta umiejętność poruszania się w nowym świecie, zrozumienia, jak działa, pozwoli bardziej świadomie, bezpiecznie oraz oczywiście efektywnie z tych narzędzi korzystać.
Dla kogo jest Prawo Jazdy AI
Szkolenie z podstaw sztucznej inteligencji skierowane jest dla osób aktywnych zawodowo oraz studentów, którzy chcą mieć przewagę na rynku pracy. Są to zarówno pracownicy firm, korporacji, jak również przedsiębiorcy i ludzie wolnych zawodów, którzy chcą zrozumieć tę nową technologię, aby móc z niej korzystać w sposób świadomy, efektywny i bezpieczny.
Szkolenie to niezbędna podstawa do rozwoju kompetencji cyfrowych w obecnych czasach i stanowi solidny fundament do korzystania z narzędzi AI.
Kto najczęściej bierze udział w szkoleniu PRAWO JAZDY AI
- Pracownicy korporacji
- Przedsiębiorcy – właściciele firm, którzy chcą wdrażać AI do optymalizacji biznesowych
- Studenci i naukowcy – osoby akademickie, które chcą poznać informacje o AI w kontekście badań i rozwoju
- Specjaliści IT – programiści, analitycy danych i innych zawodów IT, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności o AI
- Entuzjaści nowych technologii
- Osoby poszukujące nowych możliwości zawodowych
- Decydenci i menedżerowie, liderzy zmian.
W jaki sposób zdobycie Prawa Jazdy AI może wpłynąć na Twoją konkurencyjność na rynku pracy?
Oto kilka kluczowych powodów:
- Wydajność i produktywność: nawet 49 proc. czasu pracy w Polsce zajmują czynności, które mogą zostać zautomatyzowane do 2030 r. dzięki zastosowaniu istniejących dziś technologii. Oznacza to, że ponad 7 mln osób będzie musiało zdobyć nowe umiejętności, które pozwolą im utrzymać konkurencyjność na rynku pracy. AI może zautomatyzować wiele zadań, które zajmują nam wiele czasu. Przykładowo, narzędzia do automatyzacji procesów biznesowych mogą znacznie przyspieszyć wykonywanie rutynowych zadań, pozostawiając czas na bardziej kreatywne i strategiczne zadania.
- Analiza danych: Wielu sektorach gospodarki, od finansów po marketing, analiza danych jest kluczowa. AI umożliwia dokładniejszą i szybszą analizę danych, co może pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych.
- Personalizacja: AI może być wykorzystywane do tworzenia bardziej spersonalizowanych doświadczeń dla klientów. Osoby, które potrafią korzystać z narzędzi AI, mogą dostarczać bardziej dostosowane produkty i usługi, co jest kluczowe w dzisiejszym rynku.
- Rozwój kariery: jak podaje portal Linkedin w swoim raporcie od lipca 2021 r. do lipca 2023 r. na LinkedIn można znaleźć dwa razy więcej ofert wspominających o sztucznej inteligencji bądź generatywnej sztucznej inteligencji. Umiejętność korzystania z narzędzi AI staje się coraz bardziej pożądana przez pracodawców. Osoby posiadające „Prawo Jazdy AI” są bardziej atrakcyjne na rynku pracy i mają większe szanse na awans.
Jednak zdobycie Prawa jazdy AI to nie tylko opanowanie narzędzi i technologii. Wymaga to również rozwoju umiejętności związanych z etycznym i odpowiedzialnym korzystaniem z AI. W miarę jak AI staje się coraz bardziej zaawansowane, pojawiają się również wyzwania związane z prywatnością, bezpieczeństwem i etyką. Dlatego ważne jest, aby osoby zdobywające Prawo jazdy AI były świadome tych kwestii i umiały korzystać z AI w sposób odpowiedzialny.
Podobnie jak zdobywanie prawa jazdy wymaga nauki i praktyki, tak samo zdobycie Prawa jazdy AI, to proces, który wymaga zaangażowania i nauki. Ale jest to inwestycja w przyszłość, która może przynieść wiele korzyści, zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym.
Podsumowując, technologia sztucznej inteligencji jest teraz częścią naszego życia i gospodarki. Zdobycie Prawa jazdy AI staje się niezbędne, aby być konkurencyjnym na rynku pracy. To nie tylko oznacza opanowanie narzędzi AI, ale również rozumienie praktycznych i etycznych aspektów korzystania z tej technologii. W dzisiejszym, cyfrowym społeczeństwie Prawo jazdy AI jest kluczem do sukcesu zawodowego i osobistego.